Jak włączyć, wyłączyć podświetlenie klawiatury (2023)

Oświetlenie klawiatury laptopa zmieniło scenę w informatyce i stworzyło przestrzeń dla nocnych użytkowników, aby mogli świecić w ciemności. Zdecydowana większość nowoczesnych laptopów jest wyposażona w podświetlane klawiatury, a także ma wiele fantazyjnych funkcji, które mogą odwrócić uwagę od tej dość podstawowej, ale całkowicie niezbędnej funkcji.

Zobaczmy, masz nowy komputer i nie jesteś przyzwyczajony do wielu skrótów, które pozwalają zmienić określone ustawienia jednym kliknięciem przycisku. Kiedy zajdzie słońce, a Ty nadal masz wiele godzin do pracy, warto wiedzieć, jak włączyć podświetlenie klawiatury, aby móc pracować przez całą noc.

Przyjrzyjmy się, jak sprawić, by komputer działał prawidłowo, zagłębiając się w to, jak włączyć i wyłączyć podświetlenie klawiatury oraz jak naprawić niektóre błędy, które możesz napotkać podczas rozwiązywania problemów z komputerem.laptopa HP.

Treść

 • Jak włączyć podświetlaną klawiaturę?
 • Jak wyłączyć podświetlaną klawiaturę?
 • Jak wyregulować jasność podświetlanej klawiatury?
 • Jak zmienić kolor podświetlanej klawiatury?
 • Jak mogę animować podświetlaną klawiaturę HP OMEN?
 • Czy mogę zainstalować podświetlaną klawiaturę na moim laptopie?
 • Jakie są najlepsze laptopy HP z podświetlaną klawiaturą?
 • Jakie są najlepsze zewnętrzne podświetlane klawiatury HP?

Jak włączyć podświetlaną klawiaturę?

Jeśli Twój laptop HP ma podświetlaną klawiaturę, poszukaj na górnym pasku klawiatury przycisku F5. Przycisk ten może być nawet oznaczony ikoną podświetlenia. Po prostu klikając ten przycisk i jednocześnie naciskając klawisz Fn znajdujący się w dolnym rzędzie klawiatury, będziesz mógł w magiczny sposób kontrolować oświetlenie klawiatury.

Może to być proste włączenie/wyłączenie lub, w niektórych modelach, regulacja jasności podświetlenia.

Dodatkowo, w zależności od modelu komputera, komputer może być skonfigurowany do sterowania podświetlaną klawiaturą za pomocą przycisku F9 lub F11 zamiast przycisku F5. Wykonaj tę samą operację, naciskając jednocześnie Fn + F11, aby włączyć podświetlenie podświetlanej klawiatury.

Jak wyłączyć podświetlaną klawiaturę?

Kiedy nadejdzie poranek i naturalne słońce oświetla Twoją klawiaturę, może się okazać, że nie musisz włączać podświetlenia klawiatury. Aby wyłączyć podświetlenie klawiatury laptopa, naciśnij te same klawisze, które je włączyły.

Może to być pojedyncze naciśnięcie klawisza F5, F9 lub F11 lub podwójne działanie poprzez naciśnięcie klawiszy Fn + F5, F9 lub F11.

Jak wyregulować jasność podświetlanej klawiatury?

Twoja produktywność zależy od szeregu konkretnych elementów, które mogą wpłynąć na Twój przepływ pracy lub go przerwać. Czasami jasność ekranu lub klawiatury może dezorientować lub obciążać wrażliwe siatkówki.

Aby wyregulować jasność podświetlenia klawiatury, naciśnij kilka razy klawisz funkcyjny podświetlenia, aby przyciemnić oświetlenie. Ten przycisk pełni funkcję punktu kompleksowej obsługi wszystkich operacji związanych z podświetleniem klawiatury.

Jak zmienić kolor podświetlanej klawiatury?

Gracze, którzy dzięki laptopowi HP OMEN są przygotowani na sukces w rankingach, mają także możliwość zabawy kolorem podświetlenia. Nie jest tajemnicą, że laptopy do gier często są wyposażone w oryginalne funkcje podświetlenia, które dodają charakteru każdemu konkurentowi.

Strefowe podświetlenie

Laslaptopy HP OMENPosiadają strefowe podświetlenie, które pozwala użytkownikom przypisywać i modyfikować różne kolory podświetlenia do określonych klawiszy i stref klawiatury. Gracze używają szeregu klawiszy do eksploracji, atakowania i opracowywania strategii, więc segmentacja wizualna pomaga uprościć interfejs i zoptymalizować dokładność.

Na przykład gracz komputerowy może chcieć przypisać czerwone kolory podświetlenia do klawiszy ruchu (klawisze WASD i klawisze strzałek), a niebieskie podświetlenie do klawiszy przedmiotów. Użytkownik będzie mógł pewnie nacisnąć każdy klawisz, nawet jeśli jego wzrok nie będzie skupiony na klawiaturze.

 1. Aby zmienić kolor podświetlanej klawiatury laptopa HP OMEN, wykonaj sześć poniższych kroków:
 2. Otwórz centrum poleceń OMEN z paska zadań systemu Windows lub z menu Start systemu Windows.
 3. Wybierz opcję „Oświetlenie” znajdującą się na lewym pasku bocznym nawigacji.
 4. W prawym górnym rogu wybierz opcję „Klawiatura”. Zobaczysz dostępne trzy tryby: Animacja, Statyczny i Wyłączony.
 5. Wybierz opcję „Statyczny”, aby ręcznie przypisać określone kolory do określonych obszarów klawiatury. W menu rozwijanym „Szablon” pojawi się sześć różnych wstępnie załadowanych szablonów oraz opcja „Niestandardowa”, która umożliwia zaprojektowanie własnej segmentacji klawiatury. Te istniejące szablony będą zawierać WASD, FPS, MOBA, MMO, P1-P6 i wszystkie klucze.
 6. Po wybraniu szablonu na dole centrum dowodzenia OMEN zostanie wyświetlony przewodnik kolorów, który umożliwi przypisanie kolorów w wybranym przez Ciebie podstawowym przewodniku zaawansowanych opcji kolorów.
 7. Naciśnij „Zastosuj” i podziwiaj ustawienia kolorowej klawiatury.

Jak mogę animować podświetlaną klawiaturę HP OMEN?

Jedną z najciekawszych funkcji wbudowanych w laptopy HP OMEN jest możliwość animacji podświetlenia klawiatury. Zaprojektowane, aby zapewnić graczom bardziej wciągające wrażenia, laptopy HP OMEN można ustawić tak, aby świeciły i wibrowały wraz z tonami niskimi i wysokimi wewnątrz komputera. Niezależnie od tego, czy jesteś strzelcem gotowym wycelować i oddać strzał, czy też ofiarą śmiertelnego ciosu, który zmienił zasady gry, Twoja klawiatura ożyje dziękiwyjazd na mecz

Aby ożywić kolory podświetlanego laptopa HP OMEN, wykonaj siedem poniższych kroków:

 1. Otwórz centrum poleceń OMEN z paska zadań systemu Windows lub z menu Start systemu Windows.
 2. Wybierz opcję „Oświetlenie” znajdującą się na lewym pasku bocznym nawigacji.
 3. W prawym górnym rogu wybierz opcję Klawiatura.
 4. Wybierz „Animacja” w „Trybie”, aby przypisać określone pokazy kolorów do klawiatury.
 5. Menu rozwijane „Efekt” wyświetli dziewięć różnych, wstępnie załadowanych ustawień animacji, które umożliwiają zaprojektowanie własnej segmentacji klawiatury.
 • Te istniejące animacje obejmują cykl kolorów, światło gwiazd, oddychanie, duchy, tętnienie, falę, OMEN X, kroplę deszczu i puls audio.

6. Po wybraniu efektu na dole centrum poleceń HP OMEN zostanie wyświetlony przewodnik po schemacie kolorów.

 • Fabrycznie załadowane motywy animacji obejmują OMEN Galaxy, OMEN Volcano, OMEN Jungle i OMEN Ocean.
 • Możesz także stworzyć własny schemat kolorów, wybierając opcję „Niestandardowy”.
 • Zmodyfikuj prędkość i kierunek animacji za pomocą suwaków znajdujących się w prawym dolnym rogu.

7. Wyświetl podgląd utworzonej animacji i naciśnij „Zastosuj”, aby zastosować zmiany.

Czy mogę zainstalować podświetlaną klawiaturę na moim laptopie?

Jeśli Twój komputer nie jest wyposażony we wbudowaną podświetlaną klawiaturę, jej zainstalowanie będzie niezwykle trudne, a może nawet niemożliwe, chyba że jesteś doświadczonym inżynierem komputerowym. Integracja podświetlanej klawiatury nie jest tak prosta jak zwykła instalacja; Istnieje wiele elementów programowania i procedur, które również należy wziąć pod uwagę.

W przeciwieństwie do swojego starszego brata w komputerach stacjonarnych, laptopy są mniejsze, cieńsze i bardziej złożone ze względu na ich kompaktowy charakter. Oznacza to, że generalnie trudniej jest je zdemontować i ponownie złożyć. W przypadku niedoświadczonych laików dostanie się pod klawiaturę bez odpowiedniego przeszkolenia lub odpowiednich narzędzi może spowodować więcej uszkodzeń komputera niż cokolwiek innego.

Jeśli chcesz wymienić swój laptop na model wyposażony w zaawansowaną technologicznie podświetlaną klawiaturę, HP oferuje szereg wyjątkowych opcji dla wszystkich typów użytkowników komputerów PC.

Jakie są najlepsze laptopy HP z podświetlaną klawiaturą?

Dla zwykłych użytkowników: laptop HP ENVY x360 13z z ekranem dotykowym

Wszechstronny, wydajny i wysoce przenośnyHP ENVY x360Jest idealnym towarzyszem dla zwykłego użytkownika komputera. 13,3-calowy ekran dotykowy oferuje piękną grafikę AMD Radeon™ Vega 3 i imponującą prędkość przetwarzania dzięki zintegrowanemu procesorowi AMD Ryzen™ 3. Od oglądania filmów po tworzenie stron internetowych — ten laptop jest idealny dla zwykłego użytkownika, w dzień i w nocy.

Dla profesjonalistów: mobilna stacja robocza HP ZBook 15V G5

Niezależnie od tego, czy pracujesz w biurze, czy podróżujesz i blogujesz, zapracowany profesjonalista w Tobie potrzebuje odpowiedniego towarzysza komputerowego, aby sprostać Twoim wymagającym obciążeniom pracą.

Mobilna stacja robocza HP ZBook 15V G5 przekracza wszelkie oczekiwania, jeśli chodzi o niesamowitą szybkość działania i niezawodną trwałość. Pełnowymiarowa, odporna na zalanie, podświetlana klawiatura umożliwia jej zasilanie nawet w trudnych warunkach.

Dla graczy: 15-calowy laptop HP OMEN

Zbudowany od podstaw z wydajnym przetwarzaniem, grafiką wyższego poziomu imyśląc o wymaganiach przyszłych gier, Komputery HP OMEN zostały zaprojektowane z myślą o sukcesie w grach. TheLaptop HP OMEN 15 caliOferuje rozbudowane, wciągające scenariusze gier i rozgrywkę o dużej mocy dzięki sześciordzeniowemu procesorowi Intel® Core™ i7 ósmej generacji, obsługiwanemu przez dedykowaną kartę graficzną NVIDIA® GeForce® GTX 1070.

Zintegrowana pełnowymiarowa 4-strefowa klawiatura jest wyposażona w technologię klawiszy NKRO Anti-Ghosting. Oznacza to, że możesz nacisnąć tyle klawiszy, ile potrzebujesz, aby wygrać rundę Battle Royale, nie tracąc ani jednego dotknięcia klawiatury.

Jakie są najlepsze zewnętrzne podświetlane klawiatury HP?

Klawiatura sekwencyjna HP OMEN

Charakteryzuje się indywidualnie podświetlanymi klawiszamiKlawiatura HP OMEN SequencerJest najlepszy w swojej klasie. Ta podświetlana klawiatura oferuje do wyboru aż 16,8 miliona kolorów RGB i obsługuje nawet unikalne efekty, które można dostosować w programie HP OMEN Command Center.

Ta klawiatura optyczna, stworzona z myślą o grach, pozwala uderzać z szybkością błyskawicy, zapewniając niezwykły czas reakcji wynoszący 0,2 ms. To 10 razy szybciej niż tradycyjne klawiatury mechaniczne!

Współpraca z klawiaturą HP Elite x2 1013 G3

Tabletki są fantastyczne; kompaktowy, przenośny i niezwykle elegancki. Kiedy jednak nadejdzie czas, aby zająć się swoją pracą, może to być trudne bez klawiatury. Poznaj klawiaturę do współpracy HP Elite x2 1013 G3. Ta podświetlana klawiatura pomaga ożywić Twoje dzieła i dokumenty na tablecie, nie rezygnując przy tym z doskonałej przenośności, którą uwielbiasz.

Klawiatura HP OMEN 1100

Nic tak nie przemawia do klawiatury do gier, jak klawiatura z podświetlonymi klawiszami WASD. Nigdy nie przegap żadnego ujęcia dzięki klawiaturze HP OMEN 1100. Ta podświetlana piękność jest wyposażona w imponującą technologię Anti-Ghosting i bardzo czułe niebieskie przełączniki mechaniczne, które pozwalają precyzyjnie dostosować czas reakcji.

Sprawdź stronę z ofertami kuponów HP, aby zaoszczędzić pieniądze na wybranych produktach, w tym akcesoriach do gier i laptopach do gier!

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Catherine Tremblay

Last Updated: 30/01/2024

Views: 5839

Rating: 4.7 / 5 (67 voted)

Reviews: 82% of readers found this page helpful

Author information

Name: Catherine Tremblay

Birthday: 1999-09-23

Address: Suite 461 73643 Sherril Loaf, Dickinsonland, AZ 47941-2379

Phone: +2678139151039

Job: International Administration Supervisor

Hobby: Dowsing, Snowboarding, Rowing, Beekeeping, Calligraphy, Shooting, Air sports

Introduction: My name is Catherine Tremblay, I am a precious, perfect, tasty, enthusiastic, inexpensive, vast, kind person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.