Token: co to jest i jaka jest różnica między tokenem a kryptowalutą? (2023)

PrzezDouglasa Souzy

Czy kiedykolwiek pomyliłeś pojęciakryptowalutai symbol, nawet myśląc, że to jedno i drugie? Bądź więc bardzo ostrożny, ponieważ jedna rzecz nie jest taka sama jak druga, zgodnie z treścią, którą możesz zobaczyć w tym artykule.

Aby przybliżyć Wam temat, kryptowaluty to protokoły posiadające własny łańcuch bloków (tak jak w przypadku bitcoina,nano, myślnik itp.), natomiast tokeny to kryptowaluty działające w oparciu o istniejące protokoły blockchain.

Innymi słowy, chociaż token rezyduje na blockchainach i wykorzystuje w swoim mechanizmie kryptografię, w rzeczywistości działa jako zapis zasobu w formacie cyfrowym.

Aby uczynić tę koncepcję jaśniejszą, przeczytaj dalej i dowiedz się więcej o tym, czym jest token i jak ważny jest w świecie walut cyfrowych.

Co to jest token?

Słowo „token” w dosłownym tłumaczeniu oznacza „przepustkę”. Ale w końcu, co to tak naprawdę oznacza?

Czy wiesz, kiedy będziesz korzystał z usługi swojego banku online lub poprzez aplikację i aby można było wykonać tę czynność, należy podać kod numeryczny? Zatem to właśnie ten kod jest tokenem, o którym mówimy.

Choć token kojarzony jest głównie z bezpieczeństwem, można go także powiązać z rynkiem finansowym, zwłaszcza związanym z kryptowalutami. Tak naprawdę w świecie kryptowalut, mówiąc o tokenach, mamy na myśli aktywa tworzone w ramach różnych protokołów blockchain, zwykle wykorzystywane do pozyskiwania środków na projekt - jak ma to miejsce w przypadku MNS (token Monnos, który powstał w sieci Ethereum ) 一, między innymi zastosowaniami.

Ale o tym dowiesz się nieco więcej poniżej.

Jakie są rodzaje tokenów?

Istnieją dwa rodzaje tokenów: ten, który daje prawa dostępu i ten, który reprezentuje zasób.

Zobacz różnicę między nimi poniżej.

Prawo dostępu

Kiedy używasz tokena do ochrony swoich działań w środowiskach cyfrowych, nazywa się to tokenem prawa dostępu. Dzięki niemu możesz bezpiecznie wykonać usługę od początku do końca, wykorzystując kody utworzone przez urządzenie.

Aby dać Ci wyobrażenie, ten typ tokena to nie tylko numery, o które prosi Twój bank, ale także kod weryfikacyjny, który otrzymujesz SMS-em podczas tworzenia konta na stronie internetowej lub link do odzyskiwania hasła, który otrzymujesz na swój e-mail.

Aktywny

Kiedy token jest używany w kontekście finansowym, przyjmuje rolę aktywa. Oznacza to, że pojawił się bez potrzeby wydobywania 一, ale tylko wtedy, gdy odbywa się to za pomocą sprzętu.

Ponieważ istnieją różne rodzaje wydobywania, takie jak stakowanie, bicie monet i wstępna dystrybucja programowa symulująca wydobywanie, nie każdy token rodzi się ze wszystkimi swoimi jednostkami. Dlatego nie zawsze może to mieć charakter inflacyjny lub deflacyjny, zgodnie z zaprogramowaniem.

Jednak ze względu na techniczny aspekt zamienności tokeny mają tę samą wartość, niezależnie od tego, ile razy zostały zreplikowane. A to ma ogromne znaczenie w blockchainie.

Do czego służy token?

Teraz, gdy znasz różnicę między typami tokenów, skupmy się tylko na jednym z nich: zasobie.

W świecie kryptowalut token może umożliwiać zawieranie umów, pełnić funkcję fundamentalną przy uruchamianiu protokołów, być aktywem firmy i wieloma innymi funkcjami.

Innymi słowy, stanowi prawdziwy zasób, który w tej chwili jest zdigitalizowany i można nim swobodnie handlować między użytkownikami, bez konieczności uzależnienia dalszego istnienia firmy.

Jak działa token?

Aby zrozumieć, jak działa token, musisz najpierw zrozumieć, jak działa system kryptowalut.

Kryptowaluty, takie jak bitcoin czy litecoin, są wykorzystywane jako waluty fiducjarne (czyli te, które istnieją w świecie rzeczywistym) do zakupu towarów lub usług. Wszystkie transakcje dokonane za ich pomocą są rejestrowane w łańcuchu bloków.

Zakładając, że aby dokonać prawidłowego zakupu trzeba wygenerować na blockchainie jakiś rodzaj umowy, umowa ta dokonywana jest za pomocą tokenów, które są niczym innym jak przedmiotami pełniącymi funkcję „władzy majątkowej”.

Innymi słowy, pomimo tego, że tokeny są klasą substancji kryptoaktywnych, są całkowicie zależne od kryptowalut, ponieważ wykorzystują całą elastyczność, bezpieczeństwo i przejrzystość transakcji dotyczących aktywów.

Obecnie w sieci Ethereum istnieje ponad 70% tokenów, ze względu na łatwość zawierania umów programistycznych.

Jaka jest różnica między tokenem a kryptowalutą?

Przede wszystkim musisz zrozumieć, że tokeny są tworzone po to, aby je rozdawać wśród ludzi jako obietnicę, że będą coś warte w najbliższej przyszłości.

Jak wyjaśniliśmy w ostatnim temacie, tokeny są zależne od innych kryptowalut, które już istnieją, ponieważ są to aktywa cyfrowe wykorzystywane właśnie do finansowania tworzenia nowych kryptowalut.

Mimo że są to dwa różne produkty, ponieważ cieszą się dużym popytem i są cenione, mogą konkurować w niektórych niszach rynkowych. Warto więc sprawdzić, który z nich jest najbardziej wartościowy.

Jaka jest zaleta tokena?

Token ma kilka zalet. Odkryj niektóre z nich:

Przezroczysty

Dzięki swojej technologii blockchain pozwala mieć pełną kontrolę nad tym, które adresy sieciowe kontrolują Twoje tokeny.

Demokratyczny

Często token wydawany jest za bardzo niską wartość jednostkową, co zwiększa dostęp dla inwestorów o różnych profilach.

Wydajny

Do obsługi tokenów nie potrzeba pośredników, co obniża koszty operacji i zwiększa zwrot inwestora.

Bezpieczna

Ponieważ to użytkownik dba o bezpieczeństwo swoich tokenów, nie ma on obowiązku pozostawiania ich pod specjalną opieką, co zapewnia większe bezpieczeństwo w sposobie obchodzenia się z nimi.

Czym są NFT?

NFT (non-fungible token lub non-fungible token) to token kryptograficzny powiązany z pojedynczym aktywem o niewymiernej wartości.

Tak jak wyjaśniliśmy na początku tego artykułu na temat zamienności składnika aktywów, NFT działa w odwrotny sposób, ponieważ jest powiązany z oryginalnym i ekskluzywnym przedmiotem w środowisku cyfrowym. Innymi słowy, ponieważ jest unikalny na skalę światową, produkt ten generuje niedobory i otwiera przestrzeń na rynku dla kolekcjonerów i inwestorów, którzy chcą go nabyć.

Protokół tego typu pozwala na szczegółową rejestrację majątku i historii, punktów świadczących o jego zróżnicowanej wartości na tle innych. Co więcej, jako że jest to nowość na rynku, jego funkcje wciąż są odkrywane.

Aby zgłębić temat, zapoznaj się z następującym artykułem na naszym blogu:Co to są NFT (tokeny niezamienne)?

Jaka jest wartość tokena?

Token tworzony jest poprzez cykl, który można zdefiniować w następujący sposób:

 1. Tworzenie tokena: rejestracja podstawowych zasad, które będą miały zastosowanie do tej umowy, zapewniając spełnienie wszystkich warunków przez zaangażowane strony.
 2. Zdobycie tokena: procedura jest bardzo prosta, wystarczy wybrać token, który chcesz kupić i po weryfikacji danych otrzymasz go. Następnie aktualizowana jest platforma, na której przechowywany był ten przedmiot.
 3. Transakcja tokenowa: gdy token nie będzie już przydatny, możesz go przekazać innemu inwestorowi za pośrednictwem portfela 一 i dzięki temu, że został prawidłowo zarejestrowany na początku cyklu, transakcja ta przebiegnie prawidłowo.

Na każdym etapie cyklu należy uiścić opłaty, a w kontekście, w jakim są one umieszczone, przetwarzanie operacji na tokenach nazywane jest „gazem”. Innymi słowy, za każdym razem, gdy chcesz kupić lub sprzedać token, musisz zapłacić trochę „gazu”.

Jednakże, podobnie jak inne rodzaje opłat, są one zmienne, gdyż zależą od kilku czynników wpływających na proces.

Jak kupować i handlować tokenami i NFT

Aby nabyć tokeny i NFT, musisz być odpowiednio zarejestrowany u brokera lub, w wyłącznym przypadku NFT, być częścią rynków obejmujących niszę. Następnie nadszedł czas na przestudiowanie i ocenę warunków rynkowych.

Transakcje mogą być regulowane szczegółową umową zawierającą wiele zasad, np. sprzedaż może nastąpić tylko w określonym terminie lub określonemu dostawcy.

Dlatego przeczytanie umowy w całości jest zawsze świetną opcją dla każdego, kto chce zainwestować w ten kryptowalutowy zasób.

Wniosek

Choć przez wiele lat był znany jedynie jako zabezpieczenie, dziś wiemy, że token to coś znacznie więcej – ma on nawet ogromne znaczenie dla rynku finansowego.

Określany jako zasób cyfrowy, token w świecie kryptowalut pełni funkcję kontraktu w ramach blockchainu, będąc przejrzystą i bezpieczną procedurą, ponieważ wykorzystuje istniejące sieci innych kryptowalut.

Tutaj, w Monnos, możesz kupić token MNS i zyskać szereg korzyści, takich jak wzrost zwrotu gotówki za kartę Monnos, obniżenie opłat handlowych, a także zyskać na wzroście wartości aktywów, rosnących wraz z firmą.Kliknij tutajaby poznać program przeznaczony dla osób gromadzących tokeny MNS.

 • Przezroczysty
 • Dzięki swojej technologii blockchain pozwala mieć pełną kontrolę nad tym, które adresy sieciowe kontrolują Twoje tokeny.
 • Demokratyczny
 • Często token wydawany jest za bardzo niską wartość jednostkową, co zwiększa dostęp dla inwestorów o różnych profilach.
 • Wydajny
 • Do obsługi tokenów nie potrzeba pośredników, co obniża koszty operacji i zwiększa zwrot inwestora.
 • Bezpieczna
 • Ponieważ to użytkownik dba o bezpieczeństwo swoich tokenów, nie ma on obowiązku pozostawiania ich pod specjalną opieką, co zapewnia większe bezpieczeństwo w sposobie obchodzenia się z nimi.

" } },{ "@type": "Pytanie", "name": "Co to są NFT?", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "NFT (niezamienne token lub token niewymienny) to token kryptograficzny powiązany z pojedynczym aktywem o niewymiernej wartości. Tak jak wyjaśniliśmy na początku tego artykułu na temat zamienności składnika aktywów, NFT działa w odwrotny sposób, ponieważ jest powiązany z oryginalnym i ekskluzywnym przedmiotem w środowisku cyfrowym. Innymi słowy, produkt ten, ponieważ jest unikalny w skali światowej, generuje niedobory i otwiera przestrzeń na rynku dla kolekcjonerów i inwestorów, którzy chcą go nabyć.Ten rodzaj protokołu pozwala na szczegółową rejestrację własności i historii, punktów świadczących o jego zróżnicowana wartość w oczach za dużo. Co więcej, jako że jest to nowość na rynku, jego funkcje wciąż są odkrywane. Aby zgłębić temat, zapoznaj się z następującym artykułem na naszym blogu: Czym są NFT (tokeny niewymienne)?” } },{ "@type": "Pytanie", "name": "Jaka jest wartość tokena?", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "Token tworzony jest w cyklu, który można zdefiniować w następujący sposób: Tworzenie tokena: rejestracja reguł podstawowych reguł, które będą zostać zastosowany do tej umowy, upewniając się, że wszystkie warunki zostały spełnione przez zainteresowane strony. Pozyskanie tokena: ta procedura jest bardzo prosta, ponieważ wystarczy wybrać token, który chcesz kupić, a po weryfikacji danych otrzymasz . Następnie aktualizowana jest platforma, na której dany przedmiot był przechowywany Transakcja tokenem: gdy token nie jest już przydatny, można go przekazać innemu inwestorowi za pośrednictwem portfela 一 i ponieważ został prawidłowo zarejestrowany na początku cyklu, to transakcja odbędzie się w prawidłowy sposób.Na każdym etapie cyklu należy uiścić opłaty, a w kontekście, w jakim są one umieszczone, przetwarzanie operacji na tokenach nazywane jest „gazem”. Innymi słowy, za każdym razem, gdy chcesz kupić lub sprzedać token, musisz zapłacić trochę „gazu”. Jednakże, podobnie jak inne rodzaje opłat, są one zmienne, ponieważ zależą od kilku czynników wpływających na proces." } } ,{ "@type": "Pytanie", "name": "Jak kupować i handlować tokenami i NFT", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "Aby kupić tokeny i NFT musisz być odpowiednio zarejestrowany u brokera lub, w wyłącznym przypadku NFT, być częścią rynków obejmujących niszę. Potem przychodzi czas na przestudiowanie i ocenę warunków rynkowych.Transakcje mogą być regulowane szczegółową umową pełną zasad, np. sprzedaż może być dokonana tylko w określonym terminie lub do określonego dostawcy. Dlatego przeczytanie umowy w całości jest zawsze świetną opcją dla każdego, kto chce zainwestować w ten kryptowalutowy aktyw.” } }]}

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Saturnina Altenwerth DVM

Last Updated: 26/09/2023

Views: 5793

Rating: 4.3 / 5 (44 voted)

Reviews: 91% of readers found this page helpful

Author information

Name: Saturnina Altenwerth DVM

Birthday: 1992-08-21

Address: Apt. 237 662 Haag Mills, East Verenaport, MO 57071-5493

Phone: +331850833384

Job: District Real-Estate Architect

Hobby: Skateboarding, Taxidermy, Air sports, Painting, Knife making, Letterboxing, Inline skating

Introduction: My name is Saturnina Altenwerth DVM, I am a witty, perfect, combative, beautiful, determined, fancy, determined person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.